Tahviller

[vc_row el_class=”margin-on-small img-margin”][vc_column][vc_column_text]

Tahvil & Bono Yatırımları

trade bonds

Devlet Tahvillerine İnternetten Yatırım Yapın

ABD, Avrupa ve Asya’daki ülkelerin devlet tahvillerine (hazine bonoları olarak da bilinirler) AvaTrade’in sunduğu MetaTrader 4 platformunda yatırım yapabilirsiniz.
Sadece $0.03’ten (piyasanın üstünde) başlayan spread oranları ve ‘e varan kaldıraç oranlarıyla, tahvil ve bono yatırımlarına başlamak için en doğru yerdesiniz.

  • ABD, Japonya & Avrupa devlet tahvilleri
  • Yatırımlarda sıfır komisyon
  • Piyasanın üstünde $0.03’ten başlayan düşük spread oranları
  • ‘e varan kaldıraç oranı
  • Uzun (alış) veya kısa (satış) pozisyon açma imkânı – iki yönlü yatırım

Devlet tahvillerine yatırım yapmaya AvaTrade’le başlayın ve $10,000’a kadar hoş geldin bonusundan yararlanın.

Devlet Bonoları Nedir?

Devlet bonoları, ulusal hükümetler tarafından çıkarılan tahvillerdir ve en güvenli uzun vadeli yatırımlardan biri olarak değerlendirilir.

Bir yatırımcı, bir devletin bonosunu satın aldığında aslında o ülkeye belli bir yıl için borç veriyor olur. Buna karşılık olarak da borç miktarı üzerinden faiz kazanır. Bononun çıkış değeri değişmez.

Bonoların vade tarihleri gelene kadar tutulması gerekmez. Devlet tahvilleri için gittikçe büyüyen ikinci bir piyasa mevcuttur.

Devlet bonolarının gelecekteki değerini hesaplarken göz önünde bulundurulan siyasi istikrar, dövizin değeri ve enflasyon riski gibi birçok faktör vardır.

Bono CFD’lerine Yatırım

ABD’nin 10 Yıllık Hazine Bonosu gibi en popüler devlet tahvillerinin vadeli sözleşmelerinin fiyatlarındaki değişimlere AvaTrade’de CFD formunda yatırım yapabilirsiniz.

CFD’ler (fark sözleşmeleri) herhangi bir dayanak varlığın fiyatına yatırım yapmanıza olanak sağlayan türev enstrümanlardır. Bu örnek üzerinden, devlet tahviline yatırım yaparken CFD aracılığıyla bir vadeli sözleşmeye yatırım yapıyor olursunuz ve varlığın kendisine gerçekte sahip olmazsınız.

CFD yatırımları yaparken, dünyanın en popüler online yatırım platformu MetaTrader 4’ü kullanarak ister uzun (alış) ister kısa (satış) pozisyonlarınızı kolayca açabilir, daha büyük pozisyonlara sahip olmak adına kaldıraçla yatırım yapabilirsiniz.

Yatırım koşulları ve CFD pozisyon yenileme hesapları hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

AvaTrade’in sunduğu tahvil türleri:

  • ABD 5 Yıllık Hazine Tahvilleri
  • ABD 10 Yıllık Hazine Tahvilleri
  • ABD 30 Yıllık Hazine Bonoları
  • Euro-Bund
  • Japonya Devlet Bonosu

Bono yatırımları yapmaya AvaTrade’le başlayın ve $10,000’a varan hoş geldin bonusundan yararlanın![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]