EOS

EOS Nedir
Ethereum’un En Büyük Rakibi

EOS, merkezsizleştirilmiş uygulamalar için en güçlü blok zinciri platformlarından biridir. Ethereum platformuna benzemekle birlikte daha hızlı ve daha ölçeklenebilirdir. Bunun yanı sıra, kullanıcıların, merkezsizleştirilmiş uygulamaları daha verimli bir şekilde oluşturmalarına olanak tanır.
Özel bir şirket olan block.one tarafından geliştirilen EOS.IO platformu, yatay ölçeklendirme sayesinde bir saniyede milyonlarca işlemin gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Bu sayede, Bitcoin ve Ethereum gibi daha eski ekosistemlerin durumu, 1980’lerdeki aşırı sınırlı işlem kapasitesine sahip olan kişisel bilgisayarlarınkine benziyor.

341 günlük bir süre zarfında, akıllı kontratların kullanımıyla, Ethereum blok zinciri üzerinden toplam 1 milyar EOS koini dağıtılacak.

EOS.IO platformu 1 Haziran 2018 günü resmi olarak açık kaynaklı bir yazılıma dönüşecek ve geliştiricilerin, EOS koinin potansiyelini kullanmalarına olanak sağlayacak. EOS koin sahipleri, geleneksel halka açık şirketlerin hissedarları gibi davranabiliyor ve sahip oldukları hisseyle orantılı olarak oy verebiliyor ve blok zincirinin yönetimine katılabiliyorlar.

Dünyanın dört bir yanındaki finansal analistler, bu sebeplerden dolayı, dağıtılmış şirketlerin ve blok zincirlerinin geleceğinin EOS’ta yattığını savunuyorlar.

AvaTrade, piyasadaki en düşük kripto fiyat aralıkları da dahil olmak üzere en iyi koşulları sağlayan sektörünün lideri brokerlardan biridir.

EOS Yatırımlarınızı Neden AvaTrade’le Yapmalısınız

 • AvaTrade’de EOS CFD yatırımlarınızı kaldıraçla yapabilirsiniz
 • Kripto döviz piyasası yatırımcılara 7/24 açıktır
 • EOS CFD’lerine yatırım yapmaya sadece gibi bir miktarla başlayabilirsiniz
 • EOS fiyatlarında yaşanan volatilite, her türden yatırım portföyü için ilginç bir varlık olmasını sağlıyor
 • EOS’un satışını gerçekleştirebilir (kısa pozisyon) ve piyasa düşerken de kazanç sağlayabilirsiniz
 • AvaTrade, EOS yatırımlarını sıfır komisyonla sunuyor ve işlemlerden banka ücreti almıyor.
 • AvaTrade’le yatırım yaparken EOS fiyatlarındaki hareketlerden yararlanmak için bir kripto döviz cüzdanı açmanız gerekmiyor
 • Muhteşem çok dilli müşteri hizmetinin tadını çıkarın
 • EOS’u fiziksel olarak alıp satmıyor olduğunuz için e-cüzdan hırsızlığı veya hack gibi riskler mevcut değil ve e-koin almanız gerekmiyor
 • AvaTrade 5 kıtada denetimlidir

EOS ile açılan pozisyonların toplam maksimum büyüklüğü £/$/€ 50,000’dir.

Neden AvaTrade ile Kripto CFD İşlemleri Yapmalıyım?

 • Sıkı Güvenlik – Altı regülasyon kurumu ve ayrı hesaplarla paranız hep koruma altında.
 • Birçok Kripto Seçeneği – Yatırım platformlarımızdaki yüksek çeşitli kripto ürün yelpazesi üzerinden işlem yapın.
 • Gizli Ücret Yok – Sıfır komisyon sunuyoruz, para aktarma işlemlerinde de banka ücreti almıyoruz!
 • Kripto Asla Uyumaz – AvaTrade, dünyanın 24 saat hizmet ve 14 dilde destek sağlayan sayılı brokerlarından biri.
 • Yüksek Kaldıraç – Başlangıç sermayenizi yüksek kaldıraçla arttırın ve hesap bakiyenizden yüksek hacimlerde işlem açın. AB sakinleri için 2:1’e kadar, AB sakini olmayanlar için ise 25:1’e kadar kaldıraç.
 • Riskinizi Sınırlayın – İşlem yaparken önceden zarar durdur veya kâr al düzeylerini belirleyebilirsiniz. Fiyat spekülasyonu yaparken almaya hazır olduğunuz en yüksek riski belirleyin veya kâr almak istediğiniz fiyatı seçin. Gelecekte işlenen Stop Alım veya Limit Alım işlemleri de mevcut.
 • Para Birimlerine Karşı Kripto İşlemi Yapın – Müşterilerini sadece Kriptoya karşı Kripto işlemi yapmayla sınırlayan birçok borsaya karşı bizim müşterilerimiz Kriptolara karşı USD, EUR, JPY gibi para birimleri üzerinden de işlem yapabilir.

Piyasalarda EOS

EOS, günümüzde hâlâ faaliyet gösteren iki kripto döviz platformu olan Bitshares ile Steem’in kurucusu ve yaratıcısı Dan Larimer tarafından oluşturuldu. EOS ilk kez 2017’de bir ICO (Initial Coin Offering – İlk Koin Arzı) lansmanı esnasında duyuruldu; koinlerin dağıtımı yaklaşık bir yıllık bir süreç içerisinde, aşağıda belirtilen takvime uygun olarak gerçekleştirilecek:

 1. 200,000,000 EOS koin (%20’lik kısmı) 26 Haziran 2017 ile 1 Temmuz 2017 arasındaki 5 günlük süreçte dağıtıldı.
 2. 700,000,000 EOS koin (%70’lik kısmı) 1 Temmuz 2017’den itibaren 23 saatlik periyotlar halinde 350 gün boyunca, günde 2,000,000 adet dağıtılacak.
 3. 100,000,000 EOS (%10’luk kısmı) block.one şirketine ait olacak.

EOS’un ilk fiyatı koin başına $5’dı, ancak ardından hızla düştü ve $0.48 seviyesine kadar indi. 2017 yılının Kasım ayında yükselmeye başlayan EOS koin, 2018 yılının Ocak ayında tüm zamanların zirvesi olan $13’a ulaştı. EOS’un piyasa değeri ilk 6 ayda yaklaşık 10 kat arttı.

[vc_row el_class=”margin-on-small”][vc_column][vc_column_text el_class=”img-margin”]

EOS hâlâ bir konsept olarak varlığını sürdürüyor olmasına rağmen, şimdiden sunduğu birçok avantaj var:

 • Yatay ve dikey olarak ölçeklendirilebilir (senkronize olmayan iletişim ve paralel gerçekleştirme sayesinde bir saniyede milyonlarca işlem gerçekleştiriliyor)
 • Açık kaynaklı bir ekosistem
 • İşlemler %100 ücretsiz (kullanıcılar işlemler için ödeme yapmak yerine hisseleri doğrultusunda sahip oldukları kaynakları kullanma hakkına sahipler)
 • Hata ayıklama ve blok zincirinde yapılan değişikliklerin süreçleri basitleştirilmiş

Bununla birlikte, EOS’un geleceği hâlâ belirsizliğini koruyor. Bu e-koinin bir işlem dövizi olarak popülerlik kazanıp kazanmayacağını söylemek mümkün değil.

1 Haziran 2018 yılında resmi olarak açık kaynaklı bir platform hâline gelecek olan koinin yaratıcılarının bu tarihe kadar yapacakları geliştirmeleri ve atılımları bekleyen yatırımcılar ICO’ya ve koin dağıtımına katılmaya devam ediyorlar.

EOS’un Tarihi
Devrim niteliğindeki bir ekosistemin doğuşu

 • 2017’nin Başı – Yeni EOS Blok Zincirinin Lansmanı
 • 26 Haziran 2017 – İlk 200,000,000 EOS koininin dağıtımı
 • 1 Temmuz 2017 – Geri kalan 700,000,000 EOS koininin 350 günlük bir süreç içerisinde dağıtımının başlanması
 • 1 Haziran 2018 – EOS.IO açık kaynaklı yazılımın camiaya açılması

EOS yatırımları hakkında daha fazla bilgi almak için yatırım koşulları & masrafları sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Hemen kayıt olun ve EOS yatırımlarınızı USD ile yapmaya AvaTrade’le başlayın.

AvaTrade ile işlem yaptığınızda, dijital paranın fiyat değişimleri üzerinde işlem yapıyorsunuz ve fiziksel olarak satın almıyorsunuz.
EOS için maksimum birikmiş pozisyon büyüklüğü $50.000 , kavramsal değerdir, Koşullar ve Ücret ayrintilarini websitemisde bulabilirsiniz