Bitcoin ve Bitcoin Cash

trading con bitcoin

Bitcoin Nedir

Bitcoin dünyanın ilk dijital para birimidir ve dünya çapında her geçen gün daha da tanınır hâle gelmektedir.MetaTrader 4 platformu üzerinden hızla büyüyen bu kripto parayı 7/24 ABD dolarına karşı alıp satabilirsiniz. Birçok yatırımcı CFD işlemleri için ideal olan yüksek volatilitesinden dolayı Bitcoin türevleri üzerinden işlem yapmayı tercih etmektedir.

4 Adımda Bitcoin CFDleri Üzerinden İşlem Yapmak

 1. AvaTrade ile bir işlem hesabı açın
 2. Hesabınıza bakiye yükleyin
 3. Tercih ettiğiniz yatırım miktarını yazın
 4. Bitcoin üzerinden ALIM (Long) veya SATIŞ (Short) işlemi yapın

AvaTrade, piyasadaki en düşük kripto fiyat aralıkları da dahil olmak üzere en iyi koşulları sağlayan sektörünün lideri brokerlardan biridir.

Neden AvaTrade ile Bitcoin CFD Ticareti Yapmalısınız?

 • Kusursuz Güvenlik – Altı regülatör kurum ve ayrı hesaplarla paranız hep koruma altındadır.
 • Birçok Kripto Seçeneği – İşlem platformlarımızda sunulan bol çeşitli kripto ürünleri üzerinden işlem yapın.
 • Gizli Komisyon Yok – Para transferlerinde sıfır komisyon banka ücreti sunuyoruz!
 • Bitcoin Asla Uyumaz – AvaTrade 14 dilde 7/24 hizmet ve destek sağlayan sayılı brokerlardandır.
 • Cömert Kaldıraç – Başlangıç sermayenizi cömert kaldıraç olanaklarınızı kullanarak yükseltin ve hesap bakiyenizden çok daha fazlasıyla işlem yapın. Kaldıraç oranlarımız
 • Riskinizi Kısıtlayın – İşlem yaparken “stop loss” veya “kâr alma” değerlerini önceden ayarlayabilirsiniz. Fiyat spekülasyonu yaparken almaya hazır olduğunuz maksimum riski belirleyin veya kârınızı alacağınız fiyat değerini belirleyin. Gelecekte tetiklenecek “Buy Stop” ve “Buy Limit” gibi emirler de bulunmaktadır.
 • Trade Cryptos Against Fiat Currencies – İşlem yaparken “stop loss” veya “kâr alma” değerlerini önceden ayarlayabilirsiniz. Fiyat spekülasyonu yaparken almaya hazır olduğunuz maksimum riski belirleyin veya kârınızı alacağınız fiyat değerini belirleyin. Gelecekte tetiklenecek “Buy Stop” ve “Buy Limit” gibi emirler de bulunmaktadır.

Bitcoin’in Şöhrete Yükselişi

2008 yılında Satoshi Nakamoto dünyanın ilk kripto parası Bitcoin’i yarattı. O günlerde Bitcoin’in teknik işleyişini ve arkasındaki ideolojiyi açıklayan bir yazı, Cryptography E-Posta Listesiyle yayınlandı.

Nakamoto kimliğini gizli tutarak açık-kaynaklı geliştirme takımındaki birçok kişi ile birlikte çalıştı ve ilk Bitcoin istemci yazılımı 2009’da yayınlandı. 2011’e gelindiğinde Bitcoin’in gizemli yaratıcısı ortadan kaybolmuştu. Birlikte çalıştığı dostları bu kripto paranın ne kadar değerli olduğunu anladı ve Bitcoin’in yazılımını geliştirerek en yüksek potansiyeline ulaştırmak için çok sıkı çalıştılar.

2009 yılının Ekim ayına gelindiğinde dünyanın ilk Bitcoin borsası kurulmuştu ve aynı yılın Kasım ayına gelindiğinde 4 milyon Bitcoin “madencilikle yaratılmıştı.” O zamanlarda 1.309 adet Bitcoin 1 dolar değerindeydi – bir Bitcoin’in değeri bir sentten bile düşüktü. Bitcoin’in fiyat aralığı göz önünde bulundurulduğunda çok ucuz fiyatlardaydı, çünkü bu kripto para sekiz yıl içinde 10.000$ değerini gördü.

Böylece Bitcoin’in yükselişi başladı…

Historical chart of bitcoin's price and market cap

Source: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

 AvaTrade ile işlem hesabı açın ve Bitcoin alıp satmaya bugün başlayın!

Bitcoin için maksimum açık olabilecek toplam pozisyon boyutu 100 BTCUSD’dir (10 LOT).

Bitcoin Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu

Bitcoin yaratılmış ilk kripto paradır. Ayrıca dünyanın en çok saygı gören, en büyük hacimli ve en çok işlem gören kripto parasıdır. Kripto para alım satımı, bu piyasanın sıkça görülen iniş ve çıkışından dolayı volatilite yüksek olduğunda en yüksek kâr sağlamaktadır. Bu da dünya çapında yatırımcıların Bitcoin alıp satmayı sevmesinin asıl sebebidir.

Medya Bitcoin’in hareketliliğinde büyük rol oynamaktadır. Önemli haberler her çıktığında Bitcoin hareketlenmeye başlar ve yatırımcıların bundan kâr elde etme şansı vardır. Geçmişte gördüğümüz gibi Bitcoin yatırımcıları ve spekülatörleri bu kripto parayı sürekli CFD işlemlerinin ön sıralarına getirmektedir.

Tüccarlarca kabul edilmesi, para transferleri ve yatırım amaçlı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bitcoin’in devletlerle veya merkez bankalarıyla bağlantısı olmasa da bir finansal yatırım aracı olarak yaygın popülerliğe sahiptir.

Bitcoin, güçlü bilgisayar donanım ve yazılımı kullanan “madencilerle” yaratılır. Dünya üzerinde olabilecek maksimum Bitcoin sayısı 21 milyondur, bu sayıya ulaşıldıktan sonra hiç Bitcoin üretilmeyecektir. Bitcoin üretimini belirleyen algoritma, Bitcoin’lerin yaratılma miktarını ve hızını yönetir. Bitcoin sınırlı bir emtiadır, belirli bir miktarda vardır, bu da arzdan yüksek talebin her zaman fiyatı yükselteceğinin garantisidir. Bu açıdan gümüş veya altın gibi sınırlı emtialara benzerdir.

Bitcoin alım satımı fırsatınızı kaçırmayın. Şimdi İşlem Yapmaya Başlayın!

Haberlerde Bitcoin

 • Kasım 2012 – WordPress Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı
 • Haziran 2013 – Kenya’da ortaklaşa yapılan bir proje ile Doğu Afrika’da yaygın olarak kullanılan M-Pesa mobil ödeme sistemi Bitcoin ile bağlandı
 • Eylül 2014 – TeraExchange, LLC ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu’ndan Bitcoin’in fiyatını üzerinden işlem gören bir borsa dışı swap ürünü sunmak için onay aldı ve böylece ilk kez ABD’nin bir regülasyon kurumu bir Bitcoin finansal ürününü onaylamış oldu.
 • Mayıs 2016 – Japonya Bakanlar Kurulu, Bitcoin gibi sanal para birimlerinin gerçek paraya benzer bir işlevi olduğunu onayladığını duyurdu.
 • 1 Ağustos 2017 – İlk Bitcoin “fork”’u yaratıldı: Bitcoin Cash
 • 24 Ekim 2017 – İkinci Bitcoin “fork’u” yaratıldı: Bitcoin Gold
 • 10 Aralık 2017 – Cboe Vadeli İşlemler Borsası (CFE) vadeli Bitcoin işlemleri sunmaya başladı
 • 28 Aralık 2017 – Üçüncü Bitcoin “fork’u” yaratıldı: SegWit2x zincirindeki yeni paranın ismi B2X idi

Bitcoin İşlemlerinde Yardıma mı İhtiyacınız Var?

AvaTrade, her Bitcoin işleminde ALIM (Long) veya SATIŞ (Short) yapma olanağı sunar. Bu hizmete 7/24 erişim sağlayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz yatırım stratejilerini Bitcoin’in ilerleyiş yönü fark etmeksizin ALIM veya SATIŞ yaparak kullanabilirsiniz.

İşlem koşulları ve ücretler sayfamızdan Bitcoin işlemleri ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Lütfen dikkat: Kripto paralar piyasasının yüksek volatilitesi sınırsız işlem fırsatı sağlamaktadır.

3 Adımda Bitcoin Fiyat Değişiklikleri Üzerinden İşlem Yapın:

2
Bakiye yükleyin
3
İşlem platformunda Bitcoin’i seçin ve bir Alım ya da Satış pozisyonu açın

İşlem Yapabileceğiniz Diğer Kriptoparalar:

Fiyat çalkantılarından dolayı belirli kripto pariteleri dondurulabilir ve/veya belirli zaman aralıklarında işlem platformlarımızdan kaldırılabilir.

AvaTrade ile işlem yaparken bu dijital paranın fiyat değişiklikleri üzerinden işlem yapmakta, fiziksel olarak Bitcoin almamaktasınız.