Bitcoin Cash

Bitcoin Cash (BCH) trading at Avatrade

Bitcoin Cash Nedir

Bitcoin Cash koini 1 Ağustos 2017 günü, Bitcoin hard fork’u ile ortaya çıktı ve farklı kurallara sahip yeni bir blok zinciri oluşturdu. Bitcoin Cash’in oluşturulmasındaki esas sebep, Bitcoin’in uzun süredir var olan, ölçeklenebilirliğiyle ilgili problemini çözmekti. Bitcoin blok zincirinden yeni versiyona geçiş yapılmasıyla birlikte faaliyet göstermeye başlayan bu yazılımın mevcut kapasitesi yüksek miktarda işlemi kaldıracak seviyede (tam olarak sekiz megabyte).

Bitcoin Cash CFD’lerine 4 Basit Adımda Yatırım Yapın

 1. AvaTrade yatırım hesabınızı açın
 2. Hesabınıza fonlama yapın
 3. Tercih ettiğiniz yatırım yöntemini seçin
 4. Bitcoin Cash’de ALIŞ (uzun) veya SATIŞ (kısa) pozisyonu açın

AvaTrade, piyasadaki en düşük kripto fiyat aralıkları da dahil olmak üzere en iyi koşulları sağlayan sektörünün lideri brokerlardan biridir.

Neden AvaTrade ile Kripto CFD İşlemleri Yapmalıyım?

 • Sıkı Güvenlik – Altı regülasyon kurumu ve ayrı hesaplarla paranız hep koruma altında.
 • Birçok Kripto Seçeneği – Yatırım platformlarımızdaki yüksek çeşitli kripto ürün yelpazesi üzerinden işlem yapın.
 • Gizli Ücret Yok – Sıfır komisyon sunuyoruz, para aktarma işlemlerinde de banka ücreti almıyoruz!
 • Kripto Asla Uyumaz – AvaTrade, dünyanın 24 saat hizmet ve 14 dilde destek sağlayan sayılı brokerlarından biri.
 • Yüksek Kaldıraç – Başlangıç sermayenizi yüksek kaldıraçla arttırın ve hesap bakiyenizden yüksek hacimlerde işlem açın. AB sakinleri için 2:1’e kadar, AB sakini olmayanlar için ise 25:1’e kadar kaldıraç.
 • Riskinizi Sınırlayın – İşlem yaparken önceden zarar durdur veya kâr al düzeylerini belirleyebilirsiniz. Fiyat spekülasyonu yaparken almaya hazır olduğunuz en yüksek riski belirleyin veya kâr almak istediğiniz fiyatı seçin. Gelecekte işlenen Stop Alım veya Limit Alım işlemleri de mevcut.
 • Para Birimlerine Karşı Kripto İşlemi Yapın – Müşterilerini sadece Kriptoya karşı Kripto işlemi yapmayla sınırlayan birçok borsaya karşı bizim müşterilerimiz Kriptolara karşı USD, EUR, JPY gibi para birimleri üzerinden de işlem yapabilir.

Piyasalarda Bitcoin Cash

Bu yeni kripto döviz $300 fiyatıyla ortaya çıktığı ilk günden bu yana değerini ikiye katladı ve $600’ı geçti. Yatırımcılar, bu koinin ‘kripto dövizlerin yeni kralı’ olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceğini tartışıyorlar.

Ama Bitcoin Cash, piyasaya ilk kez çıktığında durağan bir görünüm sergiliyordu. Bitcoin Cash madenciliği algoritmasının bu yeni enstrümana hayat vermesiyle birlikte, kârlarını katlamak isteyen bilgisayar madencilerinin ilgisi Bitcoin Cash’e yöneldi.

Finans piyasalarında da bu gelişmenin kokusunun alınması ve yeni ‘blokların’ oluşturulma hızının (hash rate) fark edilmesiyle, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar da fonlarını BCH enstrümanlarına yönelttiler ve daha büyük bir şöhrete kavuşmasını sağladılar.

Bitcoin Cash Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

 1. Bitcoin Cash, Bitcoin’in 478559. blokunda hard fork işlemiyle ortaya çıktı ve işlemlere daha hızlı karşılık vermesi hedeflendi.
 2. Ortaya çıkış sebepleri ve kaynağına rağmen, BCH koini hâlâ bir altkoin olarak nitelendiriliyor. Bitcoin’in kendisi olmadığı için, Bitcoin’in değeriyle doğrudan bir bağlantıya da sahip değil.
 3. Bununla birlikte, Bitcoin Cash kendi başına bir döviz birimi. Bitcoin’in sistemini kullanarak, blok hacmi sayesinde Bitcoin’den daha hızlı çalışıyor.
 4. Hard fork ortaya çıktığı zaman koinin herhangi bir değeri yoktu. Bitcoin’den ayrılmasıyla birlikte, Bitcon yatırımcıları ‘bedava’ Bitcoin Cash koinlerine sahip oldular. Bu sayede Bitcoin Cash piyasada büyük değişimlere sahne oldu ve 2017 yılının Kasım ayı itibarıyla, piyasa değeri bakımından ‘en değerli koinler’ arasına girmeyi başardı.
 5. Yatırımcılar, Bitcoin Cash’in ortaya çıkma sebebinin, Bitcoin’in maksimum blok sayısına ulaşmak üzere olmasından dolayı değil, yüksek ücretleri ve yavaş işlemleri olduğunu düşünüyorlar.

Bitcoin Cash Yatırımlarınızı Neden AvaTrade ile Yapmalısınız

 • Bitcoin Cash CFD’lerine seviyesine varan kaldıraçla yatırım yapma olanağı
 • Bitcoin Cash yatırımlarına sadece gibi küçük bir miktarla başlayabilirsiniz
 • BCH koin fiyatında yaşanan dalgalanmalar, her türden finansal yatırım portföyü için ideal bir varlık olmasını sağlıyor
 • AvaTrade ile Bitcoin Cash’e günün yirmi dört saati yatırım yapabilirsiniz
 • Bitcoin Cash’in SATIŞINI (kısa pozisyon) gerçekleştirebilir ve Bitcoin Cash’in fiyatı düşüş trendindeyken dahi kâr elde edebilirsiniz.
 • Günün 24 saati kendi dilinizde destek alabilirsiniz.
 • AvaTrade, Bitcoin Cash yatırımlarını sıfır komisyonla sunuyor ve işlemler üzerinden banka ücreti alınmıyor
 • Kripto dövizi fiziksel olarak alıp satmadığınız için hacklenme veya hırsızlık gibi riskler yok
 • AvaTrade 5 kıtada denetimlidir
 • Kripto satın almak için yapılması gereken karmaşık işlemlere gerek kalmadan, sadece 3 tıkla yatırım yapabilirsiniz

Bitcoin Cash yatırımı yapma fırsatınızı kaçırmayın. Yatırımlara Hemen Başlayın!

Bitcoin Cash Yatırımlarınızda Yardımcı Olmak İçin Buradayız

AvaTrade ile yatırım yaparken Bitcoin Cash’te ister ALIŞ (uzun) ister SATIŞ (kısa) pozisyon açabilirsiniz. Bu hizmetten 7 gün 24 saat yararlanma olanağınız mevcuttur. Kripto dövizin fiyatı hangi yönde hareket ediyor olursa olsun, tercih ettiğiniz yatırım stratejisini kullanabilirsiniz.

Yatırım koşulları & masrafları sayfamızı ziyaret ederek, Bitcoin Cash yatırımları hakkında daha fazla bilgi almanızı öneririz.
Lütfen dikkat: Kripto döviz piyasalarında yaşanan yüksek volatilite sayısız yatırım fırsatı yaratmaktadır.

Yaşanan fiyat dalgalanmalarından dolayı, çeşitli kripto paritelerinde yatırımlar periyodik olarak askıya alınabilir ve/veya yatırım platformumuzdan kaldırılabilir.

AvaTrade ile işlem yaptığınızda, dijital paranın fiyat değişimleri üzerinde işlem yapıyorsunuz ve fiziksel olarak satın almıyorsunuz.
Bitcoin Cash için maksimum birikmiş pozisyon büyüklüğü $200.000 , kavramsal değerdir, Koşullar ve Ücret ayrintilarini websitemisde bulabilirsiniz