Dash

Dash trading at AvaTrade

Dash Nedir?

Dash, yeni nesil kripto döviz olarak nitelendiriliyor. Açık kodlu bir platformda kullanıcılar arasında transfer edilmesi ve yatırımların bu şekilde yapılıyor olmasıyla, insanların fon transferi yapmak için tamamen bankalara bağlı olmaları durumunu minimuma indiriyor. Transferler, dağıtılmış bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve doğrulanıyor. Bitcoin’le aynı özelliklere sahip olmasının yanı sıra anında işlemler, gelişmiş bireysel işlemler ve merkezsizleştirilmiş yönetim sistemi gibi ek avantajları da mevcut.

Dash, yeni nesil dijital para birimi olarak kabul edilir. Açık kaynaklı bir platform tarafından eşler arası alınıp satılır ve aktarılır, insanların fon transferinde tamamen bankalara bağımlı olma ihtiyacını azaltır. Transferler, dağıtılmış bir ağ tarafından kontrol edilir ve doğrulanır. Anlık işlemler, geliştirilmiş özel işlemler ve merkezi olmayan bir yönetişim sistemi gibi birkaç ek özellik dışında Bitcoin veya Litecoin ile aynı özelliklere sahiptir.

Dash, an itibarıyla, piyasadaki en büyük 7. dijital döviz konumunda ve App Store’da da kabul ediliyor. Bu durumda Dash’in itibarının ve mevcut talebin büyümekte olduğuna işaret ediyor. Fiyatın yükselmesine vesile olan en önemli faktörlerden biri, kullanılabilir koinlere yönelik arz ve talep dengesi.

Bitcoin’in fiyatının aşırı yüksek olması sebebiyle, insanlar, büyüme potansiyeli taşıyan alternatif bir seçenek olarak Dash’e yöneliyorlar.

AvaTrade, piyasadaki en düşük kripto fiyat aralıkları da dahil olmak üzere en iyi koşulları sağlayan sektörünün lideri brokerlardan biridir.

Neden AvaTrade ile Kripto CFD İşlemleri Yapmalıyım?

  • Sıkı Güvenlik – Altı regülasyon kurumu ve ayrı hesaplarla paranız hep koruma altında.
  • Birçok Kripto Seçeneği – Yatırım platformlarımızdaki yüksek çeşitli kripto ürün yelpazesi üzerinden işlem yapın.
  • Gizli Ücret Yok – Sıfır komisyon sunuyoruz, para aktarma işlemlerinde de banka ücreti almıyoruz!
  • Kripto Asla Uyumaz – AvaTrade, dünyanın 24 saat hizmet ve 14 dilde destek sağlayan sayılı brokerlarından biri.
  • Yüksek Kaldıraç – Başlangıç sermayenizi yüksek kaldıraçla arttırın ve hesap bakiyenizden yüksek hacimlerde işlem açın. AB sakinleri için 2:1’e kadar, AB sakini olmayanlar için ise 25:1’e kadar kaldıraç.
  • Riskinizi Sınırlayın – İşlem yaparken önceden zarar durdur veya kâr al düzeylerini belirleyebilirsiniz. Fiyat spekülasyonu yaparken almaya hazır olduğunuz en yüksek riski belirleyin veya kâr almak istediğiniz fiyatı seçin. Gelecekte işlenen Stop Alım veya Limit Alım işlemleri de mevcut.
  • Para Birimlerine Karşı Kripto İşlemi Yapın – Müşterilerini sadece Kriptoya karşı Kripto işlemi yapmayla sınırlayan birçok borsaya karşı bizim müşterilerimiz Kriptolara karşı USD, EUR, JPY gibi para birimleri üzerinden de işlem yapabilir.

Dash Yatırımlarınızı Neden AvaTrade’de Yapmalısınız

Dash yatırımlarınızı AvaTrade’de yaparak birbirinden farklı çok sayıda avantajdan yararlanabilirsiniz:

AvaTrade’de yatırım yaparken dijital koini fiziksel olarak satın almaz, fiyat değişimlerine yatırım yaparsınız.

İnsanlar Neden Dash’i Tercih Ediyor?

1. Dash, gelişmiş güvenlik önlemleri sayesinde, insanların işlemlerini ve bakiyelerini çok gizli tutuyor.
2. Yenilikçi teknolojisi sayesinde, Dash kullanıcıları sadece dört saniye içerisinde transferlerini anında ve geri dönülmez şekilde gerçekleştirebiliyorlar.
3. Global olması sayesinde dünyanın dört bir yanındaki insanlar aynı ücretler ve aynı hızla, herhangi bir farklılık yaşamadan transfer yapabiliyorlar.
4. Kullanımı çok ucuz; birçok işlemde sadece birkaç sent kesinti yapılıyor ve diğer hizmetlere göre çok daha avantajlı.

Dash, 2 katmanlı ağa sahip olan ilk dijital döviz sıfatına sahip. İlk katmanda işlemleri blok zincirine yazan madenciler, ikinci katmanda ise ana düğümcüler bulunuyor. Bunlar, esas itibarıyla, gizlilik özelliklerini ve anlık transferleri mümkün kılan sunuculardır. Gelecekte, bu sunucular sayesinde sadece Dash’e özel olan ve diğer dijital koinlerin sunamadığı benzersiz özellikler yaratma ve bu koini kendine özgü tutmaya devam etme olanakları olabilir.

Dash’in Fiyatının Etkileri

Dash’in koin fiyatı 2017 yılının başlarından itibaren yükselişe geçti. Kullanıcı deneyimini iyileştirme yönelik planlar yapmalarının bunda etkisi çok büyük. Programa daha büyük yatırımların yapılmasının etkisiyle fiyatlar daha da yükselebilir.

Dash’i kabul eden perakendeci sayısı henüz çok az; bununla birlikte, bu koini kabul eden bağımsız işletme sayısı da azımsanamayacak miktarlarda.

Dash Hakkında

  • Dash ağında aracı rolünü ana düğümcüler üstleniyor. Ana düğümcü, 1000 veya daha fazla Dash satın almış olan madenciler için kullanılan bir tabirdir.
  • Dash blok zinciri, diğer tüm dijital döviz blok zincirlerinde olduğu gibi herkese açık. İnsanlar, çeşitli ana düğümcülere küçük miktarlar gönderip, karşılığında farklı koinler alabiliyorlar. Bu sayede takibi mümkün olmuyor.
  • İnsanların Dash’e ilgi göstermesinin altında yatan en önemli sebeplerden biri “Karanlık Gönderi Sistemi”. Bu sistem sayesinde işlemler tamamen takip edilemez niteliğe bürünüyor. Hesap gerekmiyor, kayıt gerekmiyor ve kimlik kontrolü bulunmuyor. Anonimlik açısından Bitcoin’den çok daha büyük avantajlar sunuyor ve Dash’i, piyasada, gizliliğin en üst seviyede olduğu bir numaralı koin konumuna çıkarıyor.

Dash’i geliştirenlerin geleceğe yönelik planlarında yeni özellikler duyurmaları ve döngülerin artması bekleniyor. Dash’in benzersiz özellikleri, piyasaya öncülük eden koinlerden biri haline gelmesini ve yatırımlar için mükemmel bir seçeneğe dönüşmesini sağlayabilir.

The maximum accumulated position size for Dash is 1,000 DASH (10 LOTS), details in our
Conditions and Charges page

AvaTrade ile işlem yaptığınızda, dijital paranın fiyat değişimleri üzerinde işlem yapıyorsunuz ve fiziksel olarak satın almıyorsunuz.
Dash için maksimum birikmiş pozisyon büyüklüğü $10.000 , kavramsal değerdir, Koşullar ve Ücret ayrintilarini websitemisde bulabilirsiniz

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]