Ethereum

Ethereum (ETH) Trading at AvaTrade

Ethereum ve Ethereum Classic

Ethereum, gelmiş geçmiş en popüler teknoloji yatırımlarından biri olma yolunda ilerliyor. 2015 yılında yaratılan sistem, kurulduğundan beri %1000’in üzerinde büyüme gösterdi. Ethereum’un ne olduğunu kısaca açıklamak gerekirse, Ethereum sadece dijital bir döviz değil, açık kaynaklı bir ağdır.

“Ether” olarak da bilinen Ethereum dijital koini, dünya ekonomisinin merkesizleştirilmesini hızlandırma ve diğer birçok sektörü de etkileme potansiyeli taşıyor. Fortune 500 listesinde yer alan birçok şirket 2016 yılında bir araya gelerek Ethereum’u desteklemeye ve Ethereum’un ağ teknolojisini geliştirmek için güçlerini birleştirmeye karar verdiler. Ether yatırım koini yüksek dalgalanmalar yaşayabildiği için yatırımcılar arasında popüler bir varlık olarak öne çıkıyor.

Ethereum Classic, yeni versiyonun oluşturulması için kullanılmış olan Ethereum blok zincirinin orijinal versiyonudur. Yeni versiyonuna Ethereum ismi verildiği için, eski versiyonu Ethereum Classic ismini aldı. Blok zincirleri birbirleriyle uyumlu olarak çalışmıyor ve bir blok zincirinde yapılan güncelleme, diğer blok zincirini etkilemiyor. Bu değişiklikler farklı bir isim, defter, fiyat ve piyasa sermayesiyle yeni bir kripto koinin ortaya çıkmasına vesile oldu. AvaTrade, piyasadaki en düşük kripto fiyat aralıkları da dahil olmak üzere en iyi koşulları sağlayan sektörünün lideri brokerlardan biridir.

Ethereum (ETH) Nedir?

Ethereum, 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından geliştirildi ve dünyaya tanıtıldı, akabinde 2016 yılının Temmuz ayında herkese açıldı. Geliştiriciler, Bitcoin’den farklı bir şey yaratmak ve çeşitli özelliklerle piyasada kendi pazarını oluşturacak niteliğe sahip olmasını istiyorlardı.

Daha sık kullanılan bir yazılım dilinden yararlanarak, yeni bir platform ve yeni bir yaklaşım geliştirdiler. Yarattıkları yazılım sayesinde müşteriler her türlü programı çalıştırabiliyorlar. Bu sayede Ethereum blokzinciri ve uygulamaları eskiye göre çok daha verimli. Ethereum sayesinde geliştiriciler, “merkezsizleştirilmiş uygulama” isimli yeni bir yazılım türünü ortaya çıkarttılar. Bu kodla yazılan teknolojiler herhangi bir birey veya merkezi sistem tarafından kontrol edilmiyor.

Ethereum ve Ethereum Classic Yatırımlarını AvaTrade ile Yapmanın Avantajları

Ethereum ve Ethereum Classic yatırımlarınızı AvaTrade ile yaparak, klasik kripto döviz borsalarında bulunmayan birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.

 • Kısa Pozisyon, “Yüksekken sat, düşükken al” ile tanımlanabilecek olan kısa pozisyon (veya kısa satış), yatırımcıların, piyasa düşerken de fırsat yakalayıp, kârlı işlemlere imza atabilmelerine olanak sağlıyor. Başka bir deyişle, satış pozisyonları, fiyat endeksinin düşeceği inancından ortaya çıkıyor ve daha düşük fiyattan geri alarak kâr elde etmeyi hedefliyor.
 • Yüksek Kaldıraç, broker tarafından yatırımcıya sağlanan bir avantajdır. Kaldıraç sayesinde küçük bir yatırımla çok daha büyük miktarlarda pozisyonlar açabilirsiniz. Bununla birlikte, kaldıraç sayesinde potansiyel kazançlarınız yükselebileceği gibi, kayıplarınız da yükselebilir.
 • Otomatik Yatırımlar, otomatik olarak emir üreten ve gerçekleştirilmek üzere piyasaya ileten yazılımlardır. Bu sistemler tekrarlayan işlemleri yüksek hızla gerçekleştirebilir. Buna ek olarak, başarılı yatırımcıların işlemlerini kopyalama veya sinyallerden yararlanma olanağı da verebilir.

AvaTrade’le yatırım yaparken herhangi bir koin cüzdanına ihtiyacınız yoktur. Tüm işlemler SSL şifreleme sertifikalı online yatırım platformumuz aracılığıyla gerçekleşir ve bu sayede potansiyel hack ve hırsızlık olaylarına karşı büyük bir koruma sağlar.

Neden AvaTrade ile Kripto CFD İşlemleri Yapmalıyım?

 • Sıkı Güvenlik – Altı regülasyon kurumu ve ayrı hesaplarla paranız hep koruma altında.
 • Birçok Kripto Seçeneği – Yatırım platformlarımızdaki yüksek çeşitli kripto ürün yelpazesi üzerinden işlem yapın.
 • Gizli Ücret Yok – Sıfır komisyon sunuyoruz, para aktarma işlemlerinde de banka ücreti almıyoruz!
 • Kripto Asla Uyumaz – AvaTrade, dünyanın 24 saat hizmet ve 14 dilde destek sağlayan sayılı brokerlarından biri.
 • Yüksek Kaldıraç – Başlangıç sermayenizi yüksek kaldıraçla arttırın ve hesap bakiyenizden yüksek hacimlerde işlem açın. AB sakinleri için 2:1’e kadar, AB sakini olmayanlar için ise 25:1’e kadar kaldıraç.
 • Riskinizi Sınırlayın – İşlem yaparken önceden zarar durdur veya kâr al düzeylerini belirleyebilirsiniz. Fiyat spekülasyonu yaparken almaya hazır olduğunuz en yüksek riski belirleyin veya kâr almak istediğiniz fiyatı seçin. Gelecekte işlenen Stop Alım veya Limit Alım işlemleri de mevcut.
 • Para Birimlerine Karşı Kripto İşlemi Yapın – Müşterilerini sadece Kriptoya karşı Kripto işlemi yapmayla sınırlayan birçok borsaya karşı bizim müşterilerimiz Kriptolara karşı USD, EUR, JPY gibi para birimleri üzerinden de işlem yapabilir.

Ethereum Teknolojisi Avantajları

 • Uygulamanın kapatılması mümkün değildir
 • Güvenli şifreleme teknikleri sayesinde uygulamalar dolandırıcılık ve hack olaylarına karşı korunaklıdır
 • Uygulamalar, grupça karar verme işlemi prensibine dayandığı için sansürlenemez
 • Üçüncü şahıslar tarafından veriler üzerinde değişiklik yapılamaz
 • Bitcoin ile kıyaslandığında Ethereum’un daha fazla uygulaması vardır

Ethereum kullanıcıları Mist (Sis) tarayıcıları arayüzünü ve dijital cüzdanını kullanırlar. Bunu kullanarak, insanlar, sözleşmelerini saklayabilir, takas edebilir ve yönetebilirler. Mist ve MetaMask (bir diğer tarayıcı) sayesinde blokzincir bazlı uygulamalar kolay erişilebilir hale gelmiştir.

Ethereum, kullanıcı dostu platformuyla ileri gitmeye ve insanların blokzincir teknolojisinden yararlanabilmesine olanak sağlamaya devam ediyor. Ethereum Fark Sözleşmelerine (CFD) AvaTrade’de yatırım yapın ve eğitim sitemiz Sharp Trader aracılığıyla sunduğumuz piyasa analizlerinden, günlük haberlerden ve daha birçok araçtan yararlanın.

Ethereum Fiyatı ve Piyasa Faktörleri

Ethereum’un sadece bir dijital varlıktan ibaret olmayabileceği ortaya çıktı. Asıl gücü, Solidity isimli gelişmiş blokzinciri programlama dilinde yatıyor. Amacı, diğer tüm koinlerden tamamen farklı bir nitelikte olmak. Artan uygulamaları sayesinde geliştiricilerin “Ether” talepleri de artış gösteriyor.

Ethereum’un fiyatı son zamanlarda fırladı ve tüm zamanların rekorlarını kırıyor. Bitcoin de değer kazanıyor ve Bitcoin değer kazandığında, yatırımcıların diğer kripto dövizlere yatırım yapma iştahları da kabarıyor. Ethereum ile Bitcoin rekabet halinde olmadıkları için biri yükseldiğinde diğeri de yükselebiliyor.

Birdenbire yaşanan, beklenmedik olaylar Ether fiyatlarının artmasına veya düşmesine yol açabilir. Örneğin, 2017 yılının Haziran ayında Ethereum’un genel değerinde yaşanan ani çöküş bunlardan biriydi. Ethereum haberleri ve çöküş çok kısa bir süre içerisinde, büyük bir satışın ardından birkaç saniye içerisine yatırımcıların dijital dövizi nakde çevirmeye karar vermeleriyle gerçekleşti. Gelgelelim, aynı durum içerisinde bilgisayar algoritmaları yeniden alımlar gerçekleştirmeye ve fiyatın toparlanmasını sağlamaya başlamıştı. Sizin de anlayabileceğiniz gibi, dijital dövizlerdeki volatilite fiyatların sadece saniyeler içerisinde değişmesine neden oluyor. Bu olay yaşandığında, yatırımcıların ve genel olarak herkesin aklındaki tek soru, toparlanmanın ne zaman yaşanacağı ve ne kadar süreceğiydi. Kripto döviz piyasalarında, hatta genel olarak tüm piyasalarda olduğu gibi, koinlerin değerinde yaşanan, güçlü herhangi bir artışın ardından ivme bir noktada yavaşlayabilir ve fiyatta düzeltmeler yaşanabilir.

Anlaşılabileceği gibi, dijital dövizlerin volatilitesi fiyatları sadece saniyeler içerisinde değiştirebilir. Bu olay yaşandığında herkesin aklında tek bir soru vardı: toparlanmanın ne zaman ve ne kadar süre içinde gerçekleşeceği. Değerde yaşanan önemli herhangi bir artış fiyat düzeltmesine yol açabilir. Kripto döviz piyasası ve genel olarak her piyasada olduğu gibi, ivme belli bir noktadan sonra yavaşlayabilir.

J.P. Morgan Chase, Microsoft ve Intel gibi otuz farklı bankacılık, teknoloji ve diğer sektörlerin devleri, Ethereum’un arkasındaki yazılımın ticari versiyonunu oluşturmak için birleştiler. Aracı olmadan işlemleri kayıt altına alma ve gerçekleştirme olanağı sayesinde bu blokzincir teknolojisi şirketler arasında popülerlik kazanıyor.

AvaTrade’de Ethereum Yatırımı Koşulları

 • Rekabetçi Spread Oranları (pip)*: piyasa üstü $3.00
 • Minimum Pozisyon Büyüklüğü: 1 birim
 • ‘a Varan Kaldıraç
 • Yatırım Saatleri: 7/24
 • MT4 Sembolü: ETH**
 • Teminat: %50

AvaTrade ile işlem yaptığınızda, dijital paranın fiyat değişimleri üzerinde işlem yapıyorsunuz ve fiziksel olarak satın almıyorsunuz.
Ethereum için maksimum birikmiş pozisyon büyüklüğü $400.000 , kavramsal değerdir, Koşullar ve Ücret ayrintilarini websitemisde bulabilirsiniz