BYF

[vc_row el_class=”margin-on-small img-margin”][vc_column][vc_column_text]

BYF Yatırımları

BYF Yatırımları

BYF Nedir?

Borsa Yatırım Fonları, ya da kısaca BYF’ler endeksleri, tahvilleri, emtia türlerini ve diğer enstrümanları varlık grupları olarak ele alan ve performanslarını ölçen yatırım fonlarıdır. BYF’ler borsalarda işlem görür ve değerlerindeki değişimler, yatırımcıların gün içerisindeki alışlarına ve satışlarına göre yaşanır.

BYF Yatırımlarınızı Neden AvaTrade’le Yapmalısınız?

  • Güvenle yatırım yapın – AvaTrade uluslararası alanda denetimli bir brokerdır.
  • Geniş varlık yelpazesi – Yüksek çeşitliliğe sahip CFD’lerden istediğinizle yatırım yapın.
  • Rekabetçi Spread Oranları
  • Kaldıraç – Yatırımlarınızı ‘ye varan kaldıraç oranlarıyla yapın.
  • Kısa pozisyonlardan yararlanın – Piyasalar düşerken de fırsat yaratın.
  • Yatırım becerilerinizi geliştirin – Kaliteli eğitim materyalleri & günlük piyasa analizi.
  • Sınıfında en iyi müşteri hizmeti – Çok dilli canlı destek.

BYF Yatırımları Nedir?

Varlıkları gruplar halinde sınıflandıran BYF’ler, yatırımcılar tarafından birkaç piyasada aynı anda yatırım yapmak için kullanılan enstrümanlardır. Varlık sepeti adı verilen bu gruplar genellikle aynı özellikleri taşıyan enerji varlıkları, tarım varlıkları ve benzeri diğer varlık türlerini bir araya getirir. Aynı anda hem hisse senetlerine, hem emtiaya hem de tahvillere yatırım yapmak istiyorsanız, BYF piyasasında yatırım yapabilirsiniz.

Bazı BYF’ler, belli bir ülkenin hisse senedi piyasasının performansını ölçer. Örneğin MSCI Brazil Index Fund (Brezilya) ve MSCI South Korea Index Fund (Güney Kore). Bununla birlikte, BYF’ler sayesinde belli başlı sektörlere yatırım yapmak da mümkündür. AvaTrade’de Dow-Jones U.S. Real Estate Index Fund (ABD Gayrimenkul Sektörü) ve Energy Select Sector SPDR (ABD Enerji Sektörü) gibi sektörel BYF’lere yatırım yapabilirsiniz. Tüm BYF’lerin CFD olarak işlem gördüğünü lütfen unutmayınız.

BYF’ler varlık sepetleri olarak işlem görür. Yani hisse senetleri, emtia ve diğer varlık türleri sektörlerine göre gruplandırılır. Örneğin, enerji piyasasının yükseleceği tahmininde bulunuyorsanız, aynı anda birkaç yatırımı gerçekleştirebilirsiniz. BYF’lerin en büyük avantajlarından biri de birbirlerini dengeliyor olmalıdır; örneğin, bir enstrümanın değeri düşüyorsa, diğerinin değeri yükselebilir ve hatta birbirlerini eşitleyebilirler. Enerji sepetinin bir parçası olan ham petrolün fiyatı düşüyorsa, aynı sepetteki bir hisse senedi bu düşüşü eşitleyebilir.

BYF Yatırımları AvaTrade’le Nasıl Yapılır?

BYF’lerde bir dizi piyasayı kapsadığı için, öncelikle ilgili piyasaların hepsinde avantajlı koşullarla yatırım olanağı sunan bir broker bulmanız gerekir. BYF’lere yatırım yapmadan önce ne zaman pozisyona gireceğinizi ve ne zaman çıkacağınızı bilebilmeniz için piyasaları tanıyor ve hangi enstrümanın diğerlerini nasıl etkileyeceğini biliyor olmalısınız. AvaTrade, BYF’lerin özel niteliklerinin bilincindedir ve fiyat değişimlerini fırsata çevirebilmeniz için piyasaya her daim güncel kalmanızı sağlar.

AvaTrade’de birbirinden popüler 25’ten fazla BYF’ye CFD olarak yatırım yapabilir ve ‘ye varan kaldıraç oranıyla ister uzun ister kısa pozisyonlardan yararlanabilirsiniz.

Yatırım Platformları

Yatırımlara başlamak istediğinizde, AvaTrade’de sunulan çok sayıdaki yatırım platformu arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu platformlardan ikisi manuel yatırımlar için, diğerleri ise yatırımlarını otomatik olarak gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Bu çeşitlilik sayesinde her yatırımcımız kendi yatırım stratejisi için en uygun olan platformu seçebilir. Buna ek olarak, kullanmak istediğiniz platformu gerçek piyasalara girmeden test etmek ve yatırımlarınızı denemek isterseniz kendinize bir demo hesap da oluşturabilirsiniz.

Kaldıraçlı Yatırımlar

Yatırımcılar tarafından en çok kullanılan yatırım gereçlerinden biri olan Kaldıraç, yatırımcıların kendi gerçek sermayelerinden çok daha büyük miktarlarda pozisyonlar açmalarına olanak tanır. AvaTrade’de BYF yatırımlarınızı ‘ye varan kaldıraç oranlarıyla, pozisyonun gerçek değerinin sadece %5’ini teminat göstererek yapabilirsiniz. Kaldıraç tüm dünyada sıkça kullanılan bir yatırım aracıdır ve AvaTrade olarak size en iyi kaldıraç koşullarını sunmaktayız.

Örneğin, belli bir BYF sepetine yatırım yapmak istiyorsunuz ve BYF’nin değeri $2,500 – bu biraz yüksek bir rakam gibi gelebilir. Ancak kaldıraç sayesinde, bu rakamın sadece %5’iyle bu pozisyonu açabilirsiniz. Yani yatırım hesabınızdaki sermayenizden sadece $125 kullanmanız yeterlidir.

Yatırımcıların kazançlarını arttırmak için en yararlı araçlardan biri olan kaldıraç sayesinde yatırımlarınızı çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak zararların da aynı ölçüde arttığını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

BYF Yatırımları Yapmanın Masrafı Nedir?

Yatırımcılarımızın bu konuda sahip oldukları avantajlar hakkında daha fazla bilgiyi Yatırım Koşulları & Masrafları sayfamızdan edinebilirsiniz.

AvaTrade’in Eğitim Materyalleri

Hangi varlığa yatırım yapacak olursanız olun, her daim piyasalar konusunda güncel ve bilgili olmanız gerekir. Özellikle de BYF gibi karmaşık enstrümanları tercih ediyorsanız. AvaTrade tüm yatırımcılarına eğitim ve ürün bilgileri sağlamaktadır. Dilediğiniz zaman video kılavuzlarımızı, yatırım sözlüğümüzü ve diğer eğitim materyallerimizi gözden geçirebilirsiniz. Gelin, size her adımda rehberlik edelim; yatırımlar için çok önemli olan konuları öğrenin ve piyasa analizlerini edinin.

BYF Yatırımlarınıza AvaTrade’le Başlayın

Aynı anda birkaç piyasada faal olmayı seviyor, gerçekçi yatırımlar yapmak için sürekli araştırıyor ve dünyanın en prestijli piyasalarından birinde yatırım yapmak istiyorsanız, Borsa Yatırım Fonları tam size göre!