Litecoin

litecoin trading

Litecoin CFD Yatırımları

Litecoin kripto döviz piyasasında Bitcoin’in en büyük rakibi konumuna yükseldi ve artık siz de bu dijital koine AvaTrade’de yatırım yapabilirsiniz. AvaTrade’de Litecoin CFD’lerine yatırım yaparken istediğiniz zaman uzun veya kısa (alış veya satış) pozisyon açabilir ve dijital dövizlerin geleceğine dair olumlu veya olumsuz bakış açısı edindiğiniz analizinizi hayata geçirebilirsiniz.

 • Litecoin’e kaldıraçla yatırım yapın
 • Ücretsiz tablet ve mobil aplikasyonlarımızı kullanarak istediğiniz zaman istediğiniz yerden yatırım yapın
 • Denetimli bir brokerla yatırım yapmanın güvencesini tadın
 • Piyasaların açık olduğu her an kendi dilinizde canlı desteğe ulaşın
 • Litecoin piyasası yatırımcılara 7/24* açıktır

AvaTrade, piyasadaki en düşük kripto fiyat aralıkları da dahil olmak üzere en iyi koşulları sağlayan sektörünün lideri brokerlardan biridir.

*Belirli kripto döviz koşulları dâhilinde

Neden AvaTrade ile Kripto CFD İşlemleri Yapmalıyım?

 • Sıkı Güvenlik – Altı regülasyon kurumu ve ayrı hesaplarla paranız hep koruma altında.
 • Birçok Kripto Seçeneği – Yatırım platformlarımızdaki yüksek çeşitli kripto ürün yelpazesi üzerinden işlem yapın.
 • Gizli Ücret Yok – Sıfır komisyon sunuyoruz, para aktarma işlemlerinde de banka ücreti almıyoruz!
 • Kripto Asla Uyumaz – AvaTrade, dünyanın 24 saat hizmet ve 14 dilde destek sağlayan sayılı brokerlarından biri.
 • Yüksek Kaldıraç – Başlangıç sermayenizi yüksek kaldıraçla arttırın ve hesap bakiyenizden yüksek hacimlerde işlem açın. AB sakinleri için 2:1’e kadar, AB sakini olmayanlar için ise 25:1’e kadar kaldıraç.
 • Riskinizi Sınırlayın – İşlem yaparken önceden zarar durdur veya kâr al düzeylerini belirleyebilirsiniz. Fiyat spekülasyonu yaparken almaya hazır olduğunuz en yüksek riski belirleyin veya kâr almak istediğiniz fiyatı seçin. Gelecekte işlenen Stop Alım veya Limit Alım işlemleri de mevcut.
 • Para Birimlerine Karşı Kripto İşlemi Yapın – Müşterilerini sadece Kriptoya karşı Kripto işlemi yapmayla sınırlayan birçok borsaya karşı bizim müşterilerimiz Kriptolara karşı USD, EUR, JPY gibi para birimleri üzerinden de işlem yapabilir.

Litecoin Nedir?

Litecoin, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara anında, neredeyse sıfır masrafla, kullanıcılar arasında ödemeler yapma olanağı veren bir açık kaynaklı internet dövizidir. Kendisinden önce gelen Bitcoin’in aksine, Litecoin blok zinciri daha yüksek işlem hacimlerini kaldıracak kapasiteye sahiptir.

Bunun başlıca sebeplerinden biri de Litecoin’de blokların daha sık yaratılması ve Litecoin ağının geleceğe yönelik yazılım güncellemesi gerektirmeden daha çok işlemi kaldırabiliyor olması sayesindedir. Bunun bir sonucu olarak, satış yapan kişiler daha hızlı ödeme onayları alabilirler.

Litecoin’in Arkasındaki Bilim

Elektronik ortamda Litecoin madenciliği yapan kişiler her blok başına 50 yeni Litecoin kazanıyorlar. Bu rakam her 4 yılda ya da yaklaşık 840 bin blokta bir yarı yarıya iniyor. Litecoin ağı 84 milyon Litecoin üretilecek şeklide tasarlandı, bu da Bitcoin limitinin yaklaşık 4 katını temsil ediyor.

Litecoin dağıtımı, koinlerinizi korumaya ve işlemlerinizi görmenize yarayan şifreli kripto döviz cüzdanları ile gerçekleşiyor.

CFD’ler Neden En Mantıklı Litecoin Yatırımı Yöntemi?

CFD’ler sayesinde Litecoin’in kendisine sahip olmanıza gerek kalmadan, gelecekteki piyasa hareketlerine yatırım yapabilirsiniz. Alış ya da satış yapan yatırımcılar, koinin fiyatı artsın ya da düşsün, fiyat farkı üzerinden ödeme gerçekleşmesi üzerine anlaşma sağlayabilirler. Buna ek olarak, koine gerçekten sahip olmadan avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirebilirler:

 • Güvenlik – Litecoin’lerinizin çalınacağıyla ilgili herhangi bir endişeye sahip olmayacaksınız. CFD’ler türev enstrümanlardır. Potansiyel kazançlarınız Litecoin’in fiyatındaki değişimlere bağlıdır, ama sizin adınıza Litecoin alışı veya satışı gerçekleşmeyecektir.
 • Basitlik – Dijital dövizleri satın almak karmaşık bir işlemdir. AvaTrade’deki CFD yatırımları sayesinde yapmanız gereken tek şey bir menüden Litecoin’i seçmek ve satış ya da alış butonuna tıklamak. O kadar basittir ki mobil veya tablet cihazınızdan bile gerçekleştirebilirsiniz.
 • ‘a varan kaldıraç oranı – Finansal türev enstrümanlara özel bir şekilde CFD yatırımlarınızı kaldıraçla yapabilirsiniz; bir başka deyişle, piyasalarda gerçek sermayenizden büyük pozisyonlar açabilirsiniz.
 • Çeşitlendirin – Dünyanın lider CFD brokerlarından biri olan AvaTrade’de tek bir platform üzerinden yatırım yapabileceğiniz çok sayıda CFD ürünü bulunmaktadır.

Litecoin yatırımlarınıza bugün AvaTrade’le başlayın ve yeni yatırımcı bonusu kazanın.

Litecoin – Bitcoin Altın ise Litecoin de Gümüş

Litecoin, Bitcoin sistemi üzerine kurulmuş olan, kullanıcılar arasında gerçekleştirilen, merkezsizleştirilmiş bir dijital dövizdir (kripto döviz olarak da bilinir). Litecoin’in yaratıcıları Bitcoin modelini daha istikrarlı ve verimli bir dövize dönüştürmek üzere alıp, geliştirdiler.

Bitcoin ile Litecoin arasında önemli farklılıklar bulunur. Bunlardan bazıları koinlerin ‘madenciliğinin’ yapılma şekli, güvenlik prosedürleri ve üretilebilecek maksimum koin sayısıdır.

2013 yılında Litecoin’in değeri $0.01’in altındayken birden bire $20’ın üzerine çıktı. Litecoin, Bitcoin’in izinden gidip, değer kazanmaya devam edebilir mi? AvaTrade’in hızlı emir gerçekleştirme sistemi ve kaldıraçlı pozisyonları sayesinde kripto döviz piyasalarına istediğiniz zaman girip, istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. 21 günlük demo hesabımızda alıştırma yapın ve bir yandan Litecoin yatırımlarını keşfederken, bir yandan da platformlarımızı nasıl kullanacağınızı öğrenin.

AvaTrade ile işlem yaptığınızda, dijital paranın fiyat değişimleri üzerinde işlem yapıyorsunuz ve fiziksel olarak satın almıyorsunuz.
Litecoin için maksimum birikmiş pozisyon büyüklüğü $200.000 , kavramsal değerdir, Koşullar ve Ücret ayrintilarini websitemisde bulabilirsiniz

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]