MQL5

MQL5 trade signals service

MQL5 – Sinyal Hizmeti

AvaTrade yatırımcısı olarak, dünyanın en büyük otomatik yatırım camialarından biri olan MQL5 Sinyallerine erişim sahibisiniz. Başlaması çok kolaydır. MQL5 yazılımı MetaTrader 4 platformuna tamamen entegre olduğu için binlerce sinyal sağlayıcısının sinyallerine doğrudan yatırım platformunuz üzerinden abone olabilirsiniz.
MQL5 sinyal hizmetini AvaTrade MT4 hesabınıza bugün ekleyin.
MQL5 hesabınızı açmak ve sinyallere abone olmak için aşağıdaki linke tıklayarak kılavuza ulaşabilirsiniz.

MQL5 sinyallerini AvaTrade’in 21 günlük demo hesabında da deneyebilirsiniz.

Önemli Notlar

MQL5 Sinyalleri, MQL5 Ltd tarafından sunulan bir üçüncü parti hizmettir. Hüküm ve Koşullarımız kapsamında da belirtilmiş olduğu üzere, AvaTrade, sinyaller dolayısıyla oluşabilecek zarar veya kayıplarınızla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu sinyaller herhangi bir finansal varlık için alış veya satış teklifi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilmemelidir.
Bu hizmete abone olmadan önce lütfen MQL5 hizmetinin kurallarını okumak ve anlamak için birkaç dakikanızı ayırınız.
Tüm sorularınıza cevap bulmak adına MQL5 hizmetinin sıkça sorulan sorularını inceleyin.

 • Yatırım kopyalamanın en kolay yolu! MQL5 doğrudan MT4 platformuna entegredir; her şeyi yatırım platformunuzdan kontrol edebilirsiniz
 • Gizli ücretler, spread genişletme veya komisyon yok
 • Minimum hesap bakiyesi koşulu yok
 • MQL5’in global bulut altyapısı sayesinde daha hızlı sinyal gerçekleştirme
 • Daha bilgili kararlar verin – Tüm sağlayıcıların geçmiş performanslarını görün

MQL5 sinyallerine abone olmak için AvaTrade MT4 hesabınız olması gerekir. Eğer hâlâ bir hesabınız yoksa buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

 • AvaTrade hesabınızı açtıktan sonra buraya tıklayarak bir MQL5 hesabı oluşturun. MQL5 Hizmeti şifrenizi içeren bir e-posta tarafınıza gönderilecektir.
 • Bunun yanında, MQL5 hesabınızı doğrudan AvaTrade MT4 terminalini kullanarak da oluşturabilirsiniz. Platformdayken Araçlar’a tıklayın, ardından Seçenekler’e geçin, Hizmet sekmesini bulun ve bir kullanıcı adı ile e-posta adresinizi girin. MQL5 Hizmeti şifrenizi içeren bir e-posta tarafınıza gönderilecektir.

Hesaplarınızın arasında bağlantı kurulduğuna göre aşağıdaki adımları kullanarak sinyallere abone olabilirsiniz:

 • Doğrudan MT4 platformunuzdan Terminal sekmesine geçip, ardından Sinyallere tıklayarak abone olabilirsiniz.
 • Seçtiğiniz sağlayıcının çift tıklayarak Sinyal hakkında daha fazla bilgiye ulaşın.
 • Takip etmek istediğiniz bir sinyal hizmeti bulduğunuz zaman Abone Ol yazısına tıklayın.
 • Sinyal Hizmetine ait Kullanım Koşullarını kabul etmeli ve açılan kutuya MQL5 şifrenizi girmelisiniz.
 • Son adımda gerçek zamanlı sinyal aboneliğinizi etkinleştirmek ve risk yönetimi tercihlerinizi belirlemeniz gerekir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

AvaTrade, sizin onayınızı gerektirmeyen otomatik senkronizasyonu seçmemenizi ve bunun yerine gelen her sinyali kullanmadan önce dikkatle incelemenizi tavsiye eder.

 • Sinyal aboneliğini yenileme
  Sinyaller maksimum bir ay boyunca aktif kalır. Aboneliğinizi uzatmak için MT4 platformunuzda ilgili sinyali seçin ve ‘yenile’ butonuna basın.
 • Sinyal aboneliğini iptal etme
  Yatırım terminalinizdeki ‘aboneliği iptal et’ butonuna tıklayarak bir sinyalin aboneliğini sonlandırabilirsiniz. Sinyallerle açılmış olan tüm yatırımların manuel olarak kapatılması gerekir.
 • Ücretli sinyallere abone olma
  Ücretli sinyallere abone olmak MQL5.com sitenizdeki profilinize giriş yapıp, yandaki menüden ‘ödemeler’ sekmesine geçmeniz gerekir. Bu bölümden ödeme yönteminizi seçip, güvenle fonlama yapabilirsiniz. Fonlamanızı tamamladıktan sonra MT4 terminalinden ücretli sinyallere abone olun.