Ücretlerimiz ve Masraflarımız

Our Fees and Charges

Alım/Satım Spreadleri

AvaTrade sunduğu hizmetlerin karşılığını Alım/Satım (Al/Sat) spreadi (bu konuda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın) aracılığıyla alır, bu nedenle bir pozisyon açtığınızda temel olarak spreadi “ödersiniz”. Bu spread AvaTrade teklif ücretlerine dahil edilmiştir ve teklif edilen ücretlerin dışında ilave bir ücret ödemezsiniz.

Belirli bir enstrümanın spreadini görüntülemek için yapmanız gereken:

  1. Hesabınıza giriş yapın.
  2. Belirli bir enstrümanı arayın.
  3. Ayrıntılar (i) simgesine tıklayın ve Bilgi bölümüne kaydırın.

İlave Ücretler

Aşağıdaki ücretler yatırım faaliyetinize bağlı olarak hesabınıza uygulanabilir.

Gecelik Prim

Gecelik prim belirli bir saatten sonra bir pozisyonu açık tuttuğunuzda hesabınızdan (“Gecelik fonlama saati” olarak bilinir) düşülür. Bu konuda buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hareketsizlik Ücreti

Art arda 3 ay (“Hareketsizlik Dönemi”) ve takip eden her Hareketsizlik Döneminde kullanılmayan Müşteri yatırım hesaplarından bir hareketsizlik ücreti alınır. Bu ücret aşağıda gösterilmiştir e müşterinin hesabının para birimine göre dönüştürülür:

  • USD Hesabı: 50$
  • EUR Hesabı: 50€
  • GBP Hesabı: 50£

Uygulanan ücretler belirli aralıklarla değişime tabidir.

İdari ücret

Kanunen yasaklanmadığı sürece yatırım hesabınızdan idari ücret alınabilir. Art arda 12 ay (“Yıllık Hareketsizlik Dönemi”) kullanılmayan Müşteri yatırım hesaplarından bir idari ücret alınır. Bu ücret aşağıda gösterilmiştir e müşterinin hesabının para birimine göre dönüştürülür: Bu, kullanılmasa da hizmetin erişilebilir olmasını sağlarken ortaya çıkan maliyeti karşılamak içindir.

  • USD Hesabı: 100$
  • EUR Hesabı: 100€
  • GBP Hesabı: 100£

Uygulanan ücretler belirli aralıklarla değişime tabidir.